Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice...". Nie będzie śledztwa ws. transparentu

ap 12:59 10 czerwca 2016
Twitter@AntyAnty
Prokuratura podjęła decyzję o niewszczynaniu śledztwa ws, transparentu, który podczas meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice pojawił się na tzw. żylecie – informuje Radio ZET. W ocenie biegłych napis "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" nie był groźbą.

Podczas majowego meczu rozgrywanego w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej, na trybunach pojawił się transparent z napisem: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice". Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kibiców Legii złożyli posłowie partii Ryszarda Petru. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poinformowało Radio ZET, nie będzie śledztwa w tej sprawie. W ocenie prokuratorów transparent stanowił polemikę do sprawy wygwizdania prezydenta Andrzej Dudy podczas finału Pucharu Polski.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański w rozmowie z rozgłośnią poinformował, że "prokurator uznał, że nie doszło do aktu przemocy, a treść baneru nie stanowi czynu zabronionego w myśl Kodeksu Postępowania Karnego".

Źródło: Radio Zet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze