Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Jako absolwenci uczelni wojskowych dołączacie do pokoleń poprzedników". Prezydent Duda w uroczystość promocji oficerskiej w Dęblinie

ASy 17:10 5 grudnia 2020
Promowanych zostało 121 żołnierzyPAP
W sobotę prezydent Andrzej Duda napisał do uczestników uroczystej promocji oficerskiej w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, że "służba Rzeczypospolitej to przywilej, ale i szczególna odpowiedzialność". Dziś na stopień podporucznika promowano tam 121 żołnierzy.

Prezydent pogratulował nowo promowanym oficerom pomyślnego zdania egzaminów i rozpoczęcia kariery zawodowej w Siłach Zbrojnych RP. 

"Służba Rzeczypospolitej to przywilej, ale i szczególna odpowiedzialność. Jestem przekonany, że zdobyte podczas studiów i kursów oficerskich kompetencje pozwolą Państwu sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą służba w Siłach Zbrojnych" – napisał Duda.

Prezydent Duda zaznaczył, że tegoroczne promocje oficerskie – podobnie jak wszystkie inne uroczystości – odbywają się w czasie pandemii koronawirusa, stąd ich skromna oprawa, co nie oznacza jednak pomniejszenia ich znaczenia. "Jestem przekonany, że ta znacząca cezura stanie się początkiem nowego etapu, którego wyznacznikami będą nowe obowiązki i wyzwania, ale też satysfakcja z kolejnych osiągnięć" – napisał.

Duda podziękował komendantom, kadrze i pracownikom Lotniczej Akademii Wojskowej oraz Akademii Marynarki Wojennej za wysiłek włożony w przygotowanie nowych oficerów. "W roku stulecia zaślubin Polski z morzem i dziewięćdziesiątej piątej rocznicy utworzenia „Szkoły Orląt” pragnę podkreślić, jak ważną rolę odegrały Państwa uczelnie w budowaniu polskiego potencjału obronnego. Życzę Państwu wielu sukcesów i pomyślnego rozwoju, a także satysfakcji z pracy naukowej, dydaktycznej i szkoleniowej oraz dumy z osiągnięć absolwentów" – napisał Duda.

W sobotę w Dęblinie na pierwszy stopień oficerskich promowanych zostało 121 żołnierzy, w tym 63 podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej, 42 absolwentów kursów oficerskich LAW, 14 absolwentów Akademii Marynarki Wojennej i 2 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią uroczystość odbyła się bez udziału rodzin i gości absolwentów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze