Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Grodzkigate": Przesłuchano już ponad 50 świadków

JJ 15:53 21 lutego 2020
Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłuchało już 55 osób w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo- podaje nieoficjalnie portal Niezależna.pl.

Mowa o byłych pacjentach obecnego marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego oraz ich rodzinach i znajomych.

CBA wszczęło śledztwo po tym, jak prof. Agnieszka Popiela ujawniła na Facebooku informacje dotyczące operacji jej mamy w szpitalu, gdzie prof. Grodzki pracował jako lekarz. Popiela napisała na portalu społecznościowym, że za operację mamy była zmuszona zapłacić 500 dolarów. Od początku grudnia ub.r. postępowanie nadzoruje szczecińska Prokuratura Regionalna.

Jak ustalił nieoficjalnie portal niezależna.pl, funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Biura przesłuchali już 55 świadków potwierdzających przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego w okresie, gdy był ordynatorem i dyrektorem Szpitala Szczecin-Zdunowo.

Zeznania złożyli byli pacjenci obecnego marszałka Senatu, a także ich najbliżsi. Choć część osób już opowiedziało swoje świadectwa w Radiu Szczecin i „Gazecie Polskiej”, to jest również wielu nowych świadków, którzy zgłosili się do CBA po wystosowanym przez Biuro apelu.

To kolejna informacja zadająca kłam zarzutom polityków i sympatyków opozycji o tym, że obecne władze i służby chcą uderzyć w Grodzkiego na podstawie zeznań anonimowych osób. Świadkowie, zeznający w CBA i prokuraturze pod własnym nazwiskiem, zostali bowiem pouczeni o odpowiedzialności karnej wynikającej ze składania fałszywych wyjaśnień i zeznań.

Źródło: Niezależna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze