Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"GPC": Uchodźcy z Niemiec bez kontroli przechodzą na polską stronę

dmc 7:54 18 kwietnia 2016
FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0
Imigranci przebywający w niemieckich obozach bez problemu przekraczają granicę z Polską, ale policja i straż graniczna bagatelizują problem – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Dziennik pisze, że osoby przebywające w ośrodkach na terenie Niemiec, które dopiero starają się o status uchodźcy, nie mogą swobodnie podróżować po Europie. Jednak grupy uchodźców pojawiają się w wielu przygranicznych miastach po polskiej stronie, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa pozostawiają ich bez kontroli.

– Nie interweniowaliśmy dotychczas w takich zdarzeniach, ale od osób handlujących papierosami przy przejściu wiemy, że imigranci przechodzą przez granicę i robią u nas zakupy – mówi w rozmowie z "GPC" podkom. Antoni Owsiak z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Gazeta pisze, że podobna sytuacja ma miejsce niemal na całej długości granicy z Niemcami.

Mjr Irena Skuliniec z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przyznała dziennikarzom "GPC", że  tylko w tym roku zatrzymano ok. 60 obywateli Syrii, Pakistanu i Iranu. Jak dodała, cudzoziemcy byli zarejestrowani do złożenia wniosku o azyl i "posiadane przez nich dokumenty nie pozwalają im na przekroczenie granicy".

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze