Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"GPC": eskalacja nienawiści wobec katolików

pmb 7:35 31 lipca 2019
pixabay.com
Nie możemy wykluczyć, że atak na księdza w Szczecinie jest związany z klimatem, który wytworzył się w związku z ideologią LGBT – mówił wczoraj w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Sprawcom zostały postawione zarzuty. W sprawie tego incydentu głos zabrali premier Mateusz Morawiecki i abp Stanisław Gądecki.

Dziś już wiadomo, że sprawcy niedzielnego ataku na proboszcza w Szczecinie chcieli sprofanować kościół. Jeden z nich domagał się szat liturgicznych, bo jak twierdził, chciał udzielić ślubu kolegom. Gdy ksiądz Aleksander Ziejewski kazał napastnikom wyjść z zakrystii, został brutalnie pobity, podobnie jak kościelny.

Do poszkodowanego proboszcza zwrócił się przewodniczący episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, pisząc w liście, że z wielkim smutkiem przyjął informację o fizycznej napaści na księdza prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Hierarcha przesłał wyrazy solidarności i duchowego wsparcia oraz zapewnił o swojej modlitwie również w intencji współpracowników księdza dziekana, którzy ucierpieli w ataku. 

Więcej w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze