Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Gazeta Wyborcza" wciąż największym beneficjentem rządowych reklam

ap 8:48 10 maja 2016
Anna Piotrowska/ Telewizja Republika
Niby miała być taka czystka reklamowa w Wyborczej po "dobrej zmianie". A tutaj proszę – w ten sposób dziennikarz Marcin Makowski skomentował dane opublikowane przez Wirtualnemedia.pl, z których wynika, że w pierwszym kwartale roku ministerstwa wykupiły najwięcej reklam właśnie w dzienniku Adama Michnika.

Według informacji podanych przez portal, w pierwszym kwartale roku ministerstwa znacząco zwiększyły inwestycje na reklamy w prasie. Wśród dzienników największym beneficjentem pozostaje "Gazeta Wyborcza", która na reklamach zarobiła 2 mln zł. Na drugim miejscu uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna" w którym resorty wykupiły reklamę za kwotę 1,2 mln zł. W pierwszej piątce znalazły się również takie tytuły, jak „Gazeta Pomorska”, „Dziennik Łódzki” i „Głos Wielkopolski”. Z czołówki wypadły z kolei „Fakt”, „Super Express” i „Puls Biznesu”.

 

Zdecydowanie zmieniła się z kolei lista magazynów, w których ministerstwa wykupują reklamy. Nowy rząd zainwestował w tygodniki "Wprost", "Do Rzeczy", "W Sieci", "Świat seriali" i "Dziecko". W ubiegłym roku wśród najbardziej najwięcej środków z reklam otrzymywały „Polityka”, „Angora”, „Newsweek Polska”, „Bloomberg Businessweek Polska” i „Moje smaki życia”.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze