Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Gazeta Polska" ujawnia: Fotografie z oględzin czarnych skrzynek Tu-154M nie są wiarygodne

10:17 12 września 2018
twitter.com/AwRobaszkiewicz
- Ujawnione przez "GP" informacje nt. prawdopodobnej zamiany rejestratorów lotu Tu-154 przez Rosjan wywołały prawdziwą burzę. Ale na tym fałszerstwie skandal związany z rosyjskimi protokołami odnalezienia czarnych skrzynek się nie kończy. Okazuje się, że dołączona do nich dokumentacja fotograficzna jest całkowicie niewiarygodna" - czytamy we środę w "Gazecie Polskiej".

Jak dowiedziała się "GP", oba opisujące znalezienie czarnych skrzynek rosyjskie protokoły - zarówno popołudniowy, jak i wieczorny - "kryją jeszcze jedną tajemnicę".


Gazeta podaje, że chodzi o dołączoną oględzin skrzynek dokumentację fotograficzną, którą eksperci podkomisji poddali gruntownej analizie, a co ciekawe, nie zrobiła tego wcześniej prokuratura, od lat dysponująca owym materiałem.


- I tak: fotografie dołączone do protokołu popołudniowego, czyli opisującego oględziny czarnych skrzynek rozpoczęte po godzinie 14.30, to kopie dwudziestu zdjęć wklejonych w edytor tekstu i wydrukowanych. Jaką można mieć pewność, że przedstawiają one czynności z tego okresu? Niestety, nie możemy mieć żadnej. Gdy bowiem sprawdzi się dokumentację źródłową towarzyszącą tym kopiom fotografii, czyli pliki jpg - a dokładniej ich tzw. metadane (informacje o danym zdjęciu zapisane w pliku) - okazuje się, że daty wykonania tychże zdjęć... nie pokrywają się z datą oględzin. Same karty z kopiami fotografii także pozostawiają wiele do życzenia. W jednym miejscu brakuje bowiem trzech zdjęć, które Rosjanie po prostu z jakichś sobie tylko znanych względów usunęli, gdyż w kartach pozostały wyłącznie opisy obrazów" - informuje "GP".

- Jednym słowem: protokołom opisującym dokonane po godzinie 14.30 oględziny czarnych skrzynek nie towarzyszy żadna wiarygodna dokumentacja fotograficzna. Co więcej - ta, która jest, sprawia wrażenie wybrakowanej, wprowadzającej w błąd, a wręcz fałszywej - podsumowuje gazeta.

Więcej - w "Gazecie Polskiej".

 

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze