Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Fakty" TVN muszą zamieścić sprostowanie. Sprawa pozwu przeciwko prawnikom

DW 17:22 19 stycznia 2021
Uniwersytet Jagiellońskifot. Uniwersytet Jagielloński
"Fakty" TVN muszą zamieścić sprostowanie informacji dotyczącej zapowiedzi pozwu przeciwko prawnikom Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy opublikowali w 2019 r. niezgodne z prawdą stanowisko odnoszące się do reformy prawa karnego.

13 stycznia 2021 r. przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie Ministerstwo Sprawiedliwości wygrało prawomocnie proces w tej sprawie wytoczony Redaktorowi Naczelnemu stacji TVN.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację TVN w sprawie o nakazanie publikacji sprostowania. Nakazał Redaktorowi Naczelnemu TVN w terminie do 22 stycznia 2021 roku wyemitować w wydaniu „Faktów” o godzinie 19:00 sprostowanie o następującej treści:

„SPROSTOWANIE

Nieścisła jest informacja podana w wydaniu „Faktów” z dnia 15 czerwca 2019 r., jakoby urzędnicy chcieli „posadzić” prawników Uniwersytetu Jagiellońskiego na „ławie oskarżonych”. Ministerstwo Sprawiedliwości rozważało jedynie wniesienie przeciwko autorom opinii powództwa cywilnego.

Skarb Państwa – Minister Sprawiedliwości”

uja_670

Termin ława oskarżonych odnosi się do procesu karnego, którego Ministerstwo nigdy nie zamierzało inicjować.

Sąd Apelacyjny zasądził od TVN zwrot kosztów postępowania w dwóch instancjach oraz nakazał pobranie opłaty od pozwu i apelacji. 

 

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze