Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Dziennikarski Poker". Szczerski: żyliśmy w wolnym świecie, teraz nawet biznes zmierza do autorytaryzmu i politycznej poprawności

DW 18:48 12 stycznia 2021
Będzie rzecznik ds. międzynarodowychpexels.com
W programie "Dziennikarski Poker" gościem redaktora Tomasza Sakiewicza będzie Krzysztof Szczerski.

Gość programu Krzysztof Szczerski podkreślił, że relacje polsko-amerykańskie to jeden z priorytetów polityki międzynarodowej prezydenta. Zaznaczył, że najważniejsze jest wzajemne zaufanie i wiara w siłę instytucji. 

Wyraził zaniepokojenie tym co działo się w ostatnich dniach w USA, ale stwierdził, że Polskę i Stany Zjednoczone łączy trwały sojusz bez względu na chwilowe zawirowania polityczne.

Dostrzegł dyskusję wokół wolności słowa i tego jak zachowują się media międzynarodowe. - Zamykamy się w swoich światach. To są bańki medialne. Do tej pory to właśnie media społecznościowe były miejscem gdzie spotykali się ludzie o różnych poglądach i wymieniali je między sobą - powiedział minister Szczerski.

- Żyliśmy w wolnym świecie, teraz nawet biznes zmierza do autorytaryzmu i politycznej poprawności - zauważył gość.

Spostrzegł, że wkrótce może być taka sytuacja, ze wolność słowa będzie przysługiwała tylko osobom wyrażającym się w ramach politycznej poprawności.

Przypomniał, że w Kongresie USA już nie można mówić "mama" i "tata".

Podsumował, że interesy Polski i USA w sferze gospodarczej, militarnej i geopolitycznej są tak zbieżne, że zmiana administracji nie powinna ich znacząco zmienić.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze