Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Dziennikarski Poker". Kaleta: taka decyzja sądu nie powinna być wydana, to nadwyrężenie zaufania do państwa

DW 18:36 19 stycznia 2021
Wiceminister sprawiedliwości gościem programupexels.com
W programie "Dziennikarski Poker" gościem redaktora Tomasza Sakiewicza jest wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Redaktor prowadzący rozpoczął program od sprawy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Sąd wydał wyrok, w których uchylił decyzję komisji.

- Taka decyzja sądu nie powinna zostać wydana, będziemy skarżyć to do Naczelnego Sądu Administracyjnego - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 

Dodał następnie, że sprawa kamienicy przy Noakowskiego 16 pokazuje jak w soczewce dramat lokatorów. Zostali zmuszeni do opuszczenia lokali, w których mieszkali często przez całe życie. 

W aferę zamieszana była rodzina polityka Platformy Obywatelskiej. W historii tego dramatu jest też wątek szmalcownictwa, fałszowania aktów notarialnych i tragedii Żydów. 

- To nadwyrężenie zaufania do państwa. Według komisji weryfikacyjnej ta sprawa jest jedną z najlepiej przebadanych jeśli chodzi o reprywatyzacje warszawskich kamienic - oznajmił Kaleta.

Zaznaczył, że po wojnie komuniści zawłaszczyli kamienicę, więc sprawa przycichła, po czym ponownie zrobiło się o niej głośno w wolnej Polsce. 

Kolejnym tematem programu była cenzura w mediach społecznościowych. 

- Jest projekt ustawy. Media społecznościowe będą musiały mieć swojego przedstawiciela na terenie Polski, który będzie zobligowany do słuchania się orzeczeń sądów. Te firmy zarabiają w Polsce na marketingu internetowym, więc powinno im zależeć na tym aby dalej spokojnie tu zarabiać - podkreślił wiceminister. 

Zapowiedział, że powstanie pięcioosobowa Rada Wolności Słowa, jej kadencja będzie trwała sześć lat, będzie można odwoływać się do niej w przypadku cenzury na portalach społecznościowych. 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze