Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Czuję się waszym dłużnikiem" - Jarosław Kaczyński szczerze do członków Klubów "Gazety Polskiej"

PR 18:44 24 sierpnia 2019
Telewizja Republika
- Pragnę Państwu tak gorąco, jak tylko potrafię, podziękować za wszystko co uczyniliście, i czynicie dla sprawy polskiej. Przyjmijcie też, proszę, moje najgłębsze wyrazy wdzięczności za wsparcie, jakie okazywaliście Państwo przez tyle lat Rodzinom Poległych w drodze do Katynia, w tym także mojej. (...) To Wasze, Szanowni Państwo, niezachwiane wsparcie nieustannie dodawało mi sił i stąd czuję się Waszym wielkim dłużnikiem - napisał w liście do uczestników Zjazdu Śląskich Klubów "Gazety Polskiej" w Tarnowskich Górach prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

 

W Tarnowskich Górach w piątek rozpoczął się trzydniowy Zjazd Śląskich Klubów "Gazety Polskiej". Gościem Zjazdu był premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował wydarzenie. 

- Przed nami zasadniczy wybór. Nie dajmy się zwieść tym głosom, które próbują porównywać różnego rodzaju potknięcia, błędy, które są popełniane, bo nikt nie jest święty - do tego co było wcześniej. Na tym właśnie polega próba zamydlenia oczu - mówił wczoraj do klubowiczów szef polskiego rządu.

List do uczestników Zjazdu Śląskich Klubów "GP" skierował prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Przywołał słowa, które Korfanty wypowiedział w Reichstagu na krótko przed zakończeniem pierwszej wojny światowej: "Żądamy polskich powiatów Górnego Śląska, Śląska Średniego, Poznania, polskich Prus Zachodnich i polskich powiatów Prus Wschodnich".

- I bardzo się cieszę, że ten cytat mogę skierować właśnie do Państwa - godnych następców wszystkich tych, którzy walczyli o polskość Śląska oraz o silną Polskę - pisze Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Śląskich Klubów "Gazety Polskiej".

Szef Prawa i Sprawiedliwości żałował, że nie mógł pojawić się na zjeździe.

- Bardzo tego żałuję, bo wśród Członków Klubów "Gazety Polskiej" zawsze czułem i czuję się jak u siebie, czyli w gronie oddanych przyjaciół, na których zawsze można liczyć i na których nigdy się nie zawiodłem - napisał J. Kaczyński.

- Pragnę Państwu tak gorąco, jak tylko potrafię, podziękować za wszystko co uczyniliście, i czynicie dla sprawy polskiej. Przyjmijcie też, proszę, moje najgłębsze wyrazy wdzięczności za wsparcie, jakie okazywaliście Państwo przez tyle lat Rodzinom Poległych w drodze do Katynia, w tym także mojej. Było ono niezmiernie potrzebne w tej wieloletniej walce o prawdę, sprawiedliwość oraz godność Ofiar Tragedii Smoleńskiej. To Wasze, Szanowni Państwo, niezachwiane wsparcie nieustannie dodawało mi sił i stąd czuję się Waszym wielkim dłużnikiem - kontynuował w liście do klubowiczów prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zwrócił się do Klubów "Gazety Polskiej" o "nadzwyczajną mobilizację w najbliższych tygodniach"

- I choć dobrze wiem, że doskonale Państwo wiecie, iż nadchodzące wybory będą miały niemożliwą do przecenienia wagę, to jednak czuję się w obowiązku jeszcze raz podkreślić, że będą się w nich rozstrzygać dalsze losy naszej Ojczyzny. Innymi słowy - będą one decydować nie tylko o kontynuacji dobrej zmiany, ale i o tym, czy jej dotychczasowe zdobycze zostaną utrzymane. Dlatego też będzie się w nich liczył każdy głos. A że głosy zdobywa się ciężką pracą, to będzie się w nich także liczył indywidualny wysiłek każdego z nas. I pozwalam sobie jeszcze raz o to do Państwa zaapelować, bo stawką jest Polska naszych marzeń, Rzeczpospolita silna potęgą swojej gospodarki oraz mocą ducha swych obywateli. Takiej Polski pragnę Państwu, nam wszystkim i każdemu z osobna życzyć - zakończył swój list do uczestników Zjazdu Śląskich Klubów "Gazety Polskiej" prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 

Czytaj także:

Abp Jędraszewski z kolejnym ważnym przesłaniem. To otworzy Ci oczy!

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze