Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Co wybierasz? Życie czy śmierć?". 28-latek zagroził prezydentowi Majchrowskiemu

am 11:26 4 marca 2019
Wikipedia/Piotr Drabik/ CC BY 2.0
Krakowscy policjanci schwytali 28-letniego mężczyznę, który w anonimowym liście groził, że zamorduje prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego – wynika z doniesień dziennikarza RMF FM Marka Balawajdera. Przesyłka zaadresowana do urzędu miasta Krakowa zawierała nabój i zdjęcia kilkunastu innych prezydentów miast: na jednej z fotografii był zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Na liście znalazł się adres rzekomego nadawcy – mieszkańca Nowej Huty. W liście 28-latek napisał: "Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. (...) Co wybierasz? Życie czy śmierć?".

W przesyłce, oprócz pisma, znajdowała się łuska z karabinu maszynowego.

Do zbadania sprawy powołano zespół policjantów, którzy przez ostatnie kilkadziesiąt godzin rozpracowywali okoliczności zajścia. Sprawdzali m.in. zapisy z monitoringu, placówki pocztowe i połączenia telefoniczne. Dzisiaj nad ranem udało się namierzyć podejrzanego: został zatrzymany w Warszawie.

To mieszkaniec Krakowa, niekarany w przeszłości. Na razie nie są znane motywy jego działania; ustalić mają to śledczy po przesłuchaniu. 28-latkowi prawdopodobnie przedstawiony zostanie zarzut zmuszania groźbą do określonego zachowania. Grozić mu może do 3 lat więzienia.

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze