Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Centrum życia przenosi się do smartfona". Ciekawa rozmowa z ministrem cyfryzacji

pmb 8:05 25 lipca 2019
Fot. Telewizja Republika
Ponad 80 proc. Polaków korzysta z internetu. W tej chwili głównie są to użytkownicy smartfonów. Polacy chcą korzystać z internetu mobilnego. Centrum życia przenosi się do smartfona – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski, który był gość red. Emilii Pobłockiej w Telewizji Republika.

– Ponad 4 mln Polaków ma już Profil Zaufany. Dzięki temu e-administracja staje się coraz lepsza. Taki profil można utworzyć w 10 bankach. Wystarczy wejść na stronę internetową naszego banku i utworzyć Profil Zaufany. To bardzo proste. 4 mln użytkowników posiada już taki profil. Dynamika przyrostu jest bardzo satysfakcjonująca. Na początku naszych rządów było 350 tys. użytkowników. (...) Brakuje nam jeszcze kilkunastu milionów. Chcemy, żeby Polacy mieli kompetencje cyfrowe – mówił minister.

– 4 mln to duża presja na urzędy. Na to żeby te usługi były coraz lepsze. Każdy urząd ma obowiązek odebrać elektroniczne dokumenty. Zależy nam na informatyzacji usług – podkreślał Zagórski.

M-Obywatel? Można ściągnąć sobie tę aplikację bezproblemowo. To odzwierciedlenie dowodu osobistego. Jest tam legitymacja szkolna, informacje o naszych pojazdach... Będą tam recepty, dane potrzebne do wyjazdu za granicę. Od października rozpoczniemy udostępnianie legitymacji studenckiej – zaznaczył gość programu.

– Ponad 80 proc. Polaków korzysta z internetu. W tej chwili głównie są to użytkownicy smartfonów. Polacy chcą korzystać z internetu mobilnego. Centrum życia przenosi się do smartfona – mówił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze