Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Cel: współpraca w ramach NATO, bezpieczeństwo energetyczne i import gazu". Trwa wizyta Beaty Szydło w Norwegii

kg 9:09 2 lutego 2016
Premier Beata SzydłoTwitter@PremierRP
Szefowa rządu udała się dzisiaj z jednodniową wizytą do Norwegii, gdzie spotyka się z premier Erną Solberg. Wizyta odbywa się na zaproszenie strony norweskiej. Jak poinformował wczoraj wiceszef polskiego MSZ Konrad Szymański, głównym tematem rozmów będzie rozszerzenie współpracy w zakresie energetyki.

O 13:05 odbyło się powitanie premier Szydło. Dwadzieścia minut później rozpocznie się roboczy lunch, a o 14:35 wspólna konferencja polskiej i norweskiej premier.

Jak zapowiadał wczoraj sekretarz stanu w MSZ ds. europejskich Konrad Szymański głównym tematem rozwmów ma być kwestia współpracy energetycznej oraz planowana przez część polskich firm dywersyfikacja dostaw gazu.– Rząd jest zainteresowany wszystkimi instrumentami dywersyfikacji dostaw i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Norwegia może być tutaj dobrym partnerem – tłumaczył Szymański.

Tematem rozmów będą też m.in. stosunki gospodarcze, współpraca regionalna oraz kryzys migracyjny w Europie. Spotkanie będzie również okazją do wymiany zdań na temat współpracy handlowej i kwestii klimatycznych. Ponadto omówione zostaną także kwestie polityki bezpieczeństwa, w tym szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 roku.

 

 

Źródło: premier.gov.pl, telewizjarepublika.pl, msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze