Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Albo Europa postanowi poważnie i konkretnie pomagać Włochom, albo będziemy zmuszeni odwozić osoby zabrane z morza do portu w Libii"

PR 8:31 20 sierpnia 2018
twitter.com/andreatornago
MSZ Włoch oficjalnie zwrócił się do UE z prośbą o rozwiązanie kryzysu wokół statku Straży Przybrzeżnej ze 177 migrantami na pokładzie. Jednostka „Dicotti” stoi od 4 dni na morzu koło wyspy Lampedusa i czeka na wskazanie portu do którego mogłaby wpłynąć. Rzym apeluje do krajów Unii o solidarność.

Sprawa włoskiego statku „Diciotti” z uratowanymi na Morzu Śródziemnym migrantami - to rezultat nowej polityki migracyjnej rządu Giuseppe Contego. Władze Włoch zgodnie z zapowiedzią zaprzestały przyjmowania w swoich portach wszystkich jednostek z migrantami domagając się tego, by byli oni kierowani także do innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Jak wyjaśnił szef dyplomacji Enzo Moavero Milanesi w liście wystosowanym w niedzielę wieczorem do Komisji Europejskiej, włoski rząd poprosi, by UE wystąpiła z bezpośrednią inicjatywą, która pozwoli ustalić, które państwa są gotowe przyjąć ludzi uratowanych na morzu.

Włoski MSZ podkreślił, że prosi Unię o znalezienie rozwiązania zgodnego z zasadami wspólnego dzielenia się odpowiedzialnością między krajami członkowskimi.

Wicepremier Matteo Salvini nawoływał by Unia powzięła w końcu konkretne działania w kwestii migrantów.

- Albo Europa postanowi poważnie i konkretnie pomagać Włochom , począwszy od sprawy imigrantów na pokładzie statku Diciotti, albo będziemy zmuszeni zrobić to, co definitywnie zdusi biznes przemytników ludzi, to znaczy odwozić osoby zabrane z morza do portu w Libii - stwierdził

 

 

Źródło: ilsecoloxix.it, rainews.it

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze