Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PZPN: mecz o Superpuchar Polski odwołany

ASy 18:03 8 sierpnia 2020
Zbigniew BoniekWikipedia
W sobotę prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał za pośrednictwem Twittera, że niedzielny mecz o piłkarski Superpuchar Polski Legii Warszawa z Cracovią nie odbędzie się.

Powodem jest informacja o możliwym zakażeniu COVID-19 osoby ze sztabu stołecznej ekipy.

W komunikacie podano, że rozgrywki z dnia 9 sierpnia 2020 roku Legia - Cracovia zostają odwołane. „Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa" – poinformowano.

Taka decyzja ma na celu przede wszystkim zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz troskę o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy (start za dwa tygodnie).

Wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie siedmiu dni.

Wiadomo, że osoba z podejrzeniem zarażenia została już wcześniej odizolowana od drużyny i przeszła dodatkowe badania, które dały wynik ujemny. PZPN wskazał jednak, że wykluczenie zakażenia może nastąpić tylko na podstawie dwóch testów, ale przeprowadzonych w odstępie siedmiu dni.

Odwołanie Superpucharu Polski oznacza, że Legia i Cracovia poczekają co najmniej kilka dni na inaugurację sezonu 2020/21. 14 sierpnia Legia w 1. rundzie Totolotek Pucharu Polski miała zagrać w Bełchatowie z pierwszoligowym GKS, ale wobec argumentacji piłkarskiej centrali ten mecz także stoi pod znakiem zapytania.

W inauguracyjnej kolejce ekstraklasy sezonu 2020/21, Cracovia 22 sierpnia podejmie Pogoń Szczecin. Legię czeka kolejne spotkanie w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa, który tam podejmuje ligowych rywali.

Źródło: Puls Biznesu

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze