Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pył wulkaniczny i lawina śnieżna – śmiertelne zjawisko zabiło jedną i raniło 15 innych osób

PR 12:59 23 stycznia 2018
twitter
W wyniku zejścia lawiny śnieżnej, do którego doszło dziś najprawdopodobniej na skutek erupcji wulkanu, zginął japoński żołnierz a 11 innych osób zostało rannych. To czy erupcja wulkanu Kusatsu-Shirane, znajdującego się ok 150 km na północny-zachód od Tokio, było bezpośrednia przyczyną zejścia lawiny, jest ciągle badane.

150 km na północny-zachód od Tokio, wybuchł we wtorek wulkan. Był on najprawdopodobniej przyczyną zejścia lawiny śnieżnej, która zabiła jedną i raniła kolejne 11 osób. Urzędnicy wciąż nie są całkowicie przekonani czy bezpośrednią przyczyną zejścia lawiny był właśnie wybuch wulkany, jednak wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Materiał wideo, pokazuje dużą chmurę ciemnego wulkanicznego popiołu i skał wyrzucanych z wulkanu.

Japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła, aby nie wspinać się się na Kusatsu-Shirane, gdyż nie wykluczone są dalsze erupcje.

Jedna z japońskich telewizji podała informację, że część skał wyrzuconych z wulkanu, została odnaleziona ponad kilometr dalej.

Wśród rannych, znajdują się cztery osoby, które jechały wówczas kolejką linową. Okna gondoli zostały rozbite.

 

Według lokalnego urzędnika co najmniej 78 narciarzy zostało uwięzionych w domu wypoczynkowym na szczycie góry.

Jak podał minister obrony Japonii Itsunori Onodera, zmarły żołnierz, był jednym z sześciu wojskowych, biorących udział w ćwiczeniach na tym obszarze.

 

 

Źródło: twitter, bbc.com, youtube

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze