Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Putin zajął się mediami. Zreorganizował agencję prasową

mp, mg 10:57 9 grudnia 2013
Wladimir PutinKremlin.ru
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o reorganizacji agencji RIA Nowosti i utworzeniu na jej bazie agencji Rossija Siegodnia, którą poprowadzi, znany z ultrakonserwatywnych poglądów, publicysta Dmitrij Kisielow.

O podpisaniu dekretu poinformował w poniedziałek Kreml. W dekrecie napisano, że w skład agencji Rossija Siegodnia, która będzie się mieścić w tym samym budynku co RIA Nowosti, wejdzie także radiowa kompania Gołos Rossii.

Putin polecił też rządowi przeprowadzenie w ciągu miesiąca działań niezbędnych do utworzenia nowej agencji i włączenia "Międzynarodowej Agencji Rossija Siegodnia do grupy strategicznych instytucji kraju".

Mianowany na szefa nowej agencji Kisielow jest znany, jak pisze agencja Associated Press, z kontrowersyjnych i konserwatywnych poglądów. W sierpniu, w jednym z odcinków prowadzonego przez siebie telewizyjnego programu, wyraził przekonanie, że organy osób homoseksualnych nie nadają się do transplantacji i powinny być palone.

Zadaniem agencji Rossija Siegodnia jest "naświetlanie za granicą polityki Federacji Rosyjskiej i życia społecznego w Federacji Rosyjskiej", jak napisano w dekrecie prezydenta.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze