Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Putin: Rosja będzie bronić honoru swoich sportowców

zm 21:13 27 lipca 2016
twitter@PutinRF_Eng
Prezydent Rosji oskarżył Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych o "rażącą dyskryminację" rosyjskich sportowców i zapowiedział włączenie się Rosji w walkę z dopingiem w świecie sportu.

W tym tygodniu członkowie Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zadecydowali, że rosyjscy sportowcy mogą wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczynają się 5 sierpnia w Rio de Janeiro. Decyzje o wykluczeniu sportowców z poszczególnych dyscyplin może jednak podjąć każda z poszczególnych federacji. Tym samym MKOL zrzucił z siebie odpowiedzialność za decyzję. O wykluczeniu rosyjskich lekkoatletów postanowiło już wcześniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). CZYTAJ WIĘCEJ

Dzisiaj prezydent Władimir Putin spotkał się z rosyjską reprezentacją olimpijską i ostro skrytykował decyzje IAAF-u. Jak podkreślił, zostali oni "niezasłużenie poszkodowani", tak samo jak cały sportowy świat.

– Rosja będzie bronić honoru swoich sportowców – podkreślił polityk, zapewniając jednocześnie, że Rosja będzie brała udział w walce z nielegalnym dopingiem w świecie sportu.

Źródło: bbc.com, theguardian.com, xinhuanet.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze