Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Putin gratuluje zwycięstwa Łukaszence: liczę na rozwój wzajemnie korzystnych relacji

A.N. 11:14 10 sierpnia 2020
Wybory na Białorusi zakończyły się protestami i starciami z milicją. Co najmniej jedna osoba nie żyje.Fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE
Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował swemu białoruskiemu odpowiednikowi Alaksandrowi Łukaszence zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich - poinformował w poniedziałek Kreml. Putin wyraził nadzieję na dalszy rozwój relacji obu państw.
Putin zapewnił, że rozwój stosunków rosyjsko-białoruskich jest zgodny z zasadniczymi interesami dwóch bratnich narodów.

"Liczę na to, że pańska działalność państwowa sprzyjać będzie rozwojowi wzajemnie korzystnych relacji rosyjsko-białoruskich we wszystkich sferach, intensyfikacji procesów integracyjnych na płaszczyźnie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej i Wspólnoty Niepodległych Państw, a także więzi wojskowo-politycznych w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB) - napisał Putin.

Wybory na Białorusi zakończyły się protestami i starciami z milicją. W Mińsku według obrońców praw człowieka zginęła jedna osoba.

Według wstępnych wyników podanych przez Centralną Komisję Wyborczą Łukaszenka otrzymał 80,2 proc, głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc.


Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze