Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PSP: ostatniej doby strażacy zmierzyli temperaturę u 8,2 tys. osób

BK 8:52 30 marca 2020
Ostatniej doby strażacy działający w 37 granicznych punktach kontrolnych zmierzyli temperaturę u 8,2 tys. osób - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski

Z informacji przekazanych przez rzecznika wynika, że ostatniej doby w działaniach prowadzonych w punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju uczestniczyło 233 strażaków-ratowników, którzy wspierając inne służby, zmierzyli temperaturę u 8,2 tys. osób.

 

Batorski przekazał też, że od 9 marca strażacy skontrolowali już ponad pół miliona osób. Zaznaczył, że przed szpitalami obecnie utworzonych jest 187 polowych izb przyjęć, które zabezpiecza 225 ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

 

Dodał, że wśród innych działań związanych z walką z SARS-CoV-2 było m.in. dowożenie żywności i leków osobom objętym kwarantanną, a także organizacja i dystrybucja środków ochrony i dezynfekcji. Łącznie w niedzielę strażacy przeprowadzili 393 tego typu interwencje, w których wzięło udział 1980 strażaków-ratowników.

 

W działanie punktów kontrolnych na granicach kraju zaangażowane są służby medyczne, straż graniczna, straż pożarna, policja, ITD, KAS i wojsko.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze