Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przyjęto rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku Tu-154M!

PR 12:31 12 października 2018
Telewizja Republika
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało dziś Rosję do przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Parlamentarzyści przegłosowali raport i rezolucję w tej sprawie.

 

W powstającym cztery lata raporcie, eksperci prawa międzynarodowego uznali, że zgodnie z konwencją chicagowską, wrak TU-154M powinien być Polsce zwrócony.

W dokumencie znalazł się równiez zapis, że ma się to odbyć w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami, by uniknąć niszczenia potencjalnego materiału dowodowego.

Wezwano Rosję do poszanowania miejsca katastrofy. 

Zwrotowi wraku mają towarzyszyć mediacje między stronami polską a rosyjską - to poprawka, której polscy parlamentarzyści nie popierali.

W dzisiejszej rozmowie na antenie Telewizji Republika, europoseł Ryszard Czarnecki podkreślił, że olbrzymią rolę przy rezolucji, odegrali posłowie PiS, delegowani do tego zadania - poseł Biernacki oraz Tarczyński.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zrzeszające parlamentarzystów z 47 krajów, nie ma jednak możliwości nałożenia sankcji kar finansowych na kraj, który nie dostosowuje się do zapisów rezolucji. 

 

Źródło: media, IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze