Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przez prawie 100 lat zakazywano rzucania śnieżkami. 9-latek postanowił to zmienić!

AS 21:15 5 grudnia 2018
Public Domain Pictures
W niewielkim miasteczku Severance (Kolorado, USA) przez prawie 100 lat obowiązywał zakaz rzucania śnieżkami. 9-letni Dan Best postanowił to zmienić i dzięki intensywnej kampanii chłopca, rada miasta uchyliła ten absurdalny zakaz.

Zakaz rzucania śnieżkami obowiązywał w mieście od prawie stu lat.  Nie wiadomo, dlaczego ówczesne władze wprowadziły taki zakaz.

– Bezprawnym jest, aby ktokolwiek rzucał jakikolwiek kamień lub pocisk w kogokolwiek - człowieka, psa, budynek, drzewo lub w inną własność prywatną lub publiczną. Także w jakikolwiek pojazd lub przyrząd służący do transportu ludzi lub rzeczy - brzmi przepis z 1920 roku. 

- Moi chłopcy łamali ten przepis od lat - powiedział ojciec Dana, który ma jeszcze drugiego 4-letniego syna. 

9- latek przez miesiące prowadził akcję, która miała na celu zmianę interpretacji prawa oraz doprowadzenie do zalegalizowania rzucania śnieżkami.

W poniedziałek w pięciominutowej prezentacji w Power Poincie przedstawił przed radą miejską swoje argumenty za tym, że rzucanie śnieżkami nie powinno być zabronione.  

- Dziś dzieci powinny mieć powody, aby bawić się na zewnątrz. Dzieci z Severance chcą mieć okazję do zabawy śnieżkami tak jak reszta świata - mówił. 

Rada jednogłośnie poparła zniesienie jakiekolwiek zakazu wynikającego z przepisów. Chłopiec został nagrodzony przez burmistrza odznaczeniem nagrodził chłopca odznaczeniem.

W środę na parkingu przed ratuszem Dan Best rzucił pierwszą legalną śnieżkę w Severance.

Źródło: The New York Times

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze