Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przewracający się pijany mężczyzna wsiadł za kółko. Został zatrzymany przez przechodniów

AS 18:15 30 października 2019
Public Domain Pictures
Był tak pijany, że przewrócił się zanim wsiadł do auta i ruszył. Na szczęście jego podróż przerwali przechodnie, którzy go zatrzymali, zabrali kluczyki i przekazali policjantom. Zatrzymany 49-latek był pijany i miał sądowy zakaz kierowania.

Do zdarzenia doszło w Piotrkowie Kujawskim, pow. radziejowski, na ul. Św. Ducha kilka minut po 13:00. Dyżurny radziejowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. 

Na miejsce udał się patrol „drogówki”. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że kobieta zauważyła nietrzeźwego mężczyznę, który przewrócił się przy samochodzie. Po chwili wsiadł do auta i ruszył. Widząc to, kobieta wspólnie z będącym w pobliżu mężczyzną zatrzymali pojazd i zabrali nietrzeźwemu kluczyki, po czym wezwali patrol.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 49-latka. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. Dodatkowo, zatrzymany miał sądowy zakaz kierowania do 2020 roku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

Źródło: policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze