Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przewodniczący KEP złożył Polakom życzenia. „Boże Narodzenie pozwala na nowo odkrywać bliskość Boga”

PR 8:19 24 grudnia 2019
zrzut ekranu: twitter.com/EpiskopatNews
- Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia, nie przestaje się nami wciąż żywo interesować - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt.

 

W opublikowanych na stronie Episkopatu Polski życzeniach abp Gądecki podkreślił: "Przez wieki Bóg przemawiał przez usta proroków i pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. Każdy, kto z wiarą spogląda na Dziecię Jezus, dostrzega w Nim prawdziwego Emmanuela - Boga z nami".

Abp wskazał, że Bóg nie przychodzi po to, by nas ograniczać czy narzucać obce naszemu sercu prawa.

- On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet gdy na tej drodze pojawia się krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności - wyjaśnił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

 

 

Abp Gądecki podkreślił, że Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą.

- W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach życzę wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności - powiedział przewodniczący KEP.

Na zakończenie życzeń abp Gądecki powiedział: "Życzę też wiele pogody ducha. Jako uczniowie Jezusa mamy płynącą z wiary pewność, że chociaż nie wszystko w życiu układa się zawsze po naszej myśli, to jednak Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach. Życzę wreszcie umacniającego rodzinną miłość świętowania, jak również zdrowia duszy i ciała oraz wszelkiej doczesnej pomyślności. Na nadchodzący Nowy Rok 2020 z serca wszystkim błogosławię".

 

Czytaj także:

Nie sposób się nie uśmiechać – życzenia od ambasady USA [ZOBACZ]

Źródło: KEP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze