Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PRZERAŻAJĄCE! Potężne tornado na Białorusi [WIDEO]

M.N. 19:15 26 maja 2018
pixabay.com
Świadkami niecodziennego zjawiska meteorologicznego stali się wczoraj mieszkańcy wsi Starodubka i Uborki w okolicach Łojewa – informuje w sobotę portal TV Biełsat.

Wirujący słup kurzu o średnicy kilkuset metrów przemieszczał się po zaoranym polu. Niepokój obserwatorów wzmógł fakt, że w pobliżu pasły się kołchozowe krowy – czytamy.

Z informacji portalu wynika, że obawy mieszkańców budzi nie tylko los krów, ale też skala zjawiska zarejestrowanego na filmikach i upowszechnionego w sieci. – Dokumentalnych potwierdzeń teraz jest więcej, ponieważ są entuzjaści gotowi nagrać to na telefon – uspokaja cytowany przez portal meteorolog Alaksandr Biahanski. – To dość rzadkie zjawisko na Białorusi – zapewnia.

Przedstawiciel Biełhydrametu, czyli białoruskiego odpowiednika Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wyklucza jednak, że trąba powietrzna faktycznie mogła wyrządzić szkody. – Drzewa może połamać, ale trudno powiedzieć, czy porwie krowy. Ogólnie, skutki mogą być nieprzewidywalne – podsumował meteorolog.


Źródło: belsat.eu/pl, tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze