Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przerażające! Mieszkańcy dosłownie uciekali przed tryskającą lawą [ZOBACZ]

PR 9:09 4 maja 2018
twitter
Geolodzy przestrzegali przed jednym z największych wulkanów na Hawajach – Kilauea. Po erupcji władze wprowadziły stan wyjątkowy i obowiązek ewakuacji. Swoje domy musi opuścić 10 tysięcy osób.

 Władze ostrzegały lokalną społeczność archipelagu przed możliwą erupcją. Naukowcy dostrzegli pływy magmy pod jedną z głównych dróg w dystrykcie Puna, gdzie mieszka wiele rodzin. Ponadto, od czasu zawalenia się podłogi krateru we wschodniej strefie wulkanu, na początku tygodnia odnotowano ponad 250 trzęsień ziemi. Większość z nich była odczuwalna dla mieszkańców wysp, szczególnie wtorkowe trzęsienie o sile 4,2 stopni w skali Richtera, które przeszło wzdłuż wybrzeża we wtorek rano.

 

Wulkan wybuchł po serii trzęsień ziemi na wyspie w ciągu ostatnich kilku dni, w tym wstrząsu o magnitudzie 5,0 o czym poinformowałyamerykańskie służby geologiczne USGS.

Po tym, jak z pęknięcia w kraterze zaczęły wydobywać się para i lawa, mieszkańcy miejscowości Puna zostali zmuszeni do ewakuacji. Początkowo wydobywająca się z wulkanu lawa może osiągnąć temperaturę 1149 stopni Celsjusza.

Materiały ukazują straszne sceny bezpośredniej ucieczki mieszkańców przed tryskającą z głębi ziemi lawą.

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika, RMF24, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze