Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prymas Polski: Czas pandemii jako post eucharystyczny

DW 14:05 28 listopada 2020
Prymas Polski: Czas pandemii jako post eucharystycznypexels.com
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak napisał w liście na Adwent, że to czas odważnej i wytrwałej wiary. Namawiał do konkretnych uczynków miłości, do jedności i dania świadectwa wiary.

Metropolita gnieźnieński zaznaczył, że Adwent to czas odpowiedzialności i wrażliwości. Okres nadziei, nawrócenia i odnajdywania dróg do Boga i do bliźnich.

adw_670_01.

"Czuwając, nie chcemy dać się opanować przez ospałość, zniechęcenie, brak nadziei czy rozczarowanie. Nie chcemy tkwić jedynie w lęku i niepewności. Chcemy z ufnością i nadzieją pójść za Jego wezwaniem, odnajdując moc łaski i drogę, po której On sam będzie nas prowadził" - napisał arcybiskup Wojciech Polak.

W liście prymas nawiązał do rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, którego tematem przewodnim jest Eucharystia. Poprosił, aby mimo pandemii nie zaniedbywać życia sakramentalnego.

Zwrócił się także do wiernych, którzy korzystają z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

"Przyjmijcie ten czas pandemii i związane z nim ograniczenia jako czas postu eucharystycznego, służący z pożytkiem temu, byśmy na nowo odkryli żywotne znaczenie, piękno i niezmierzoną wartość Eucharystii" - poprosił prymas.

Metropolita gnieźnieński zachęcił również do większej uważności i wrażliwości na osoby starsze, chore i samotne, które potrzebują zarówno konkretnej pomocy, jak i zwykłej uwagi.

Podziękował kapłanom za ich codzienną służbę i poprosił, by świętość i gorliwość była "naszą odpowiedzią na dramaty i zranienia, które mają miejsce we wspólnocie Kościoła".

Prymas zapewnił o modlitwie za wszystkich Polaków.

Źródło: Prymas Polski, Metropolia Gnieźnieńska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze