Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Protesty związane z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Doszło do starć z policją

ASy 21:18 19 września 2020
Setki ludzi demonstrowało w centrum LondynuPAP/EPA/NEIL HALL
W sobotę na Trafalgar Square w centrum Londynu setki osób protestowały przeciwko ograniczeniom, które ponownie wprowadzają władze z powodu epidemii koronawirusa. W trakcie demonstracji doszło do starć z policją.

Demonstracja zgromadziła protestujących przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich w związku z epidemią: nakazowi zasłaniania twarzy, zachowywania dystansu społecznego, jak i przeciwników szczepień, czy zwolenników rozmaitych teorii spiskowych.

Protesty są wyłączone z obowiązującego od poniedziałku zakazu spotykania się w grupach większych niż sześć osób, ale tylko pod warunkiem, że są zorganizowane zgodnie z wytycznymi epidemicznymi, czyli m.in. z zachowaniem dystansu pomiędzy ludźmi.

Niektóre osoby podczas demonstracji atakowały policjantów, a dalsze starcia nastąpiły, gdy policja próbowała rozbić protest. Na razie nie podano ile osób odniosło obrażenia i zostało aresztowanych.

Za udział w nielegalnych zgromadzeniach grozi obecnie w Wielkiej Brytanii kara w wysokości 100 funtów, za ich organizację - 10 tys.

W dniu demonstracji poinformowano o kolejnej rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto ich 4422, czyli najwięcej od początku maja.

W piątek premier Boris Johnson powiedział, że druga fala epidemii nieuchronnie nadchodzi do Wielkiej Brytanii i nie można wykluczyć dalszych ograniczeń.Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze