Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Protesty w Portland: Donald Trump zagroził wysłaniem funkcjonariuszy do kolejnych miast w USA

JS 14:15 21 lipca 2020
Zdaniem prezydenta Donalda Trumpa lokalne władze są zastraszane przez anarchistówWikipedia
Prezydent Donald Trump zagroził, że wyśle więcej federalnych funkcjonariuszy organów ścigania do głównych miast USA, aby przerwać trwające zamieszki. W poniedziałek Trump skrytykował szereg miast rządzonych przez „liberalnych Demokratów”, w tym Chicago i Nowy Jork, mówiąc, że ich lokalne władze boją się działać.

Donald Trump stwierdził, że oficerowie wysłani do Oregonu wykonali „fantastyczną robotę”, przywracając porządek w Portland.

Demokraci oskarżają Trumpa o próbę zmobilizowania w ten sposób konserwatywnych wyborców.

Zwracają też uwagę, że prezydent Trump, przegrywa w sondażach za swoim demokratycznym rywalem Joe Bidenem przed wyborami które mają się odbyć w listopadzie.

W zeszłym miesiącu Donald Trump ogłosił się prezydentem prawa i porządku w następstwie szeroko zakrojonych protestów w sprawie śmierci w policyjnym areszcie Afroamerykanina George'a Floyda.

Przemawiając w Białym Domu Trump powtórzył swój apel o przywrócenie ładu i spokoju. -Wysyłamy organy ścigania”, oświadczył dziennikarzom. - Nie możemy pozwolić, aby stało się to w miastach - dodał.

Mówiąc o problemach związanych z przemocą, konkretnie wymienił Nowy Jork, Chicago, Filadelfię, Detroit, Baltimore i Oakland.

- Nie pozwolimy, aby działo się tak w naszym kraju, kierowanym przez liberalnych Demokratów – stwierdził prezydent.

Donald Trump dwa tygodnie temu wysłał personel do miasta na zachodnim wybrzeżu USA, aby opanować niepokoje społeczne.

Niektórzy oficerowie używali nieoznakowanych samochodów i nosili na ulicach kamuflaż w stylu wojskowym, co wywołało potępienie ze strony Demokratów i lewicowych aktywistów.

Tymczasem lokalne władze twierdzą, że funkcjonariusze federalni pogarszają sytuację i wezwali ich do odejścia.

Zażądali również, aby Trump usunął personel z Portland, oskarżając go o eskalację sytuacji jako polityczny chwyt w roku wyborczym.

W odpowiedzi Trump stwierdził, że gubernator Oregonu, burmistrz Portland i inni stanowi prawodawcy bali się „anarchistów”.

- Boją się tych ludzi - powiedział. - To jest powód, dla którego nie chcą, żebyśmy im pomogli – dodał prezydent.

Jak przypominają media, amerykańskie prawo pozwala rozmieścić funkcjonariuszy federalnych w poszczególnych stanach bez zgody władz lokalnych.

Źródło: BBC

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze