Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Protesty na Białorusi. W niedzielę zatrzymano 24 osoby

JJ 14:28 6 grudnia 2020
Białorusini protestują od wyborów prezydenckich 9 sierpniaFot. PAP/EPA/STR
– Na Białorusi w niedzielę trwają akcje protestu, które odbywają się w tym kraju regularnie od wyborów prezydenckich 9 sierpnia. Zatrzymano 24 osoby - podał Tut.by. W Grodnie zatrzymano dwoje dziennikarzy agencji BiełaPAN.

– W Mińsku i innych białoruskich miastach ludzie maszerują kolumnami w dzielnicach mieszkaniowych, tworzą łańcuchy solidarności - relacjonuje Tut.by. Około godziny 13 (godz. 11 w Polsce) zaczęły się zatrzymania.

Wśród zatrzymanych są dziennikarze

Agencja Interfax-Zapad podała, że zatrzymania przeprowadzono w kilku dzielnicach Mińska. Według niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ) w Grodnie dwoje dziennikarzy BiełaPAN zostało zabranych na przesłuchanie.

Czytelnicy Iut.by informują o problemach z korzystaniem z serwisu Telegram w Mińsku i Homlu.

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają akcje protestacyjne, których uczestnicy domagają się odejścia Alaksandra Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborów.

313 osób w areszcie wg MSW, obrońcy praw człowieka mówią o 424 aresztowanych

W minioną niedzielę według MSW zatrzymano i umieszczono w areszcie 313 osób. Obrońcy praw człowieka z organizacji Wiasna oszacowali liczbę zatrzymanych przed tygodniem na 424.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze