Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Protest kobiet” szykuje się do zablokowania centrum Warszawy

kmk 13:43 19 października 2016
facebook.com/events/239303416472889/
Na poniedziałek 24 października zaplanowana jest II Runda Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Organizator wydarzenia na Facebooku planuje zablokowanie największego przejścia podziemnego w Warszawie, przy Rotundzie i stacji metra Centrum.

W poniedziałek 24 października, w godzinach 15-18, kobiety chcą zablokować największe w Warszawie przejście podziemne, przy Rotundzie i stacji metra Centrum, gdzie każdego dnia przechodzi w pośpiechu wiele tysięcy osób.

Organizatorem wydarzenia na Facebooku jest „Protest kobiet”, jednak na ich stronie internetowej nie ma podanych żadnych informacji o tym, kto faktycznie jest organizatorem tej inicjatywy. Podany jest jedynie kontakt mailowy, nie ma telefonu, ani żadnej odpowiedzialnej osoby.

Na stronie www.protestkobiet.pl można znaleźć informację, że inicjatywa ma możliwość korzystania z sal Krytyki Politycznej i Fundacji Batorego.

Tajemniczy organizatorzy twierdzą, że poniedziałkowy protest pod nazwą „Nie zejdziemy do podziemia – Protest kobiet”, wymierzony jest w mowę nienawiści wobec kobiet. Na stronie wydarzenia czytamy: „Akcja ma wymiar symboliczny. Nie pozwolimy zepchnąć kobiet do podziemia ani brutalnym prawem, ani obraźliwym językiem. Jedno i drugie to przemoc!”

Protestujące panie założą czarne stroje i będą okresowo blokowały ruch pieszych przy wejściu do przejścia podziemnego od strony Rotundy, od strony hotelu Novotel oraz od strony hotelu Metropol, i będą puszczały go wahadłowo oraz, że celem akcji jest rozmawianie i rozdawanie materiałów informacyjnych, by „jak najwięcej osób dowiedziało się o ich sprzeciwie i jego powodach”.

Źródło: Facebook, protestkobiet.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze