Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Prosimy dla nas wszystkich o prawe sumienia, czyste serca i dłonie, o światłe umysły oddane sprawie Ojczyzny!" Uroczystości święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

PR 12:09 26 sierpnia 2019
Aneta Lazurek, wikimedia commons, (CC BY-SA 3.0 PL)
W poniedziałek, z udziałem tysięcy pielgrzymów, na Jasnej Górze rozpoczeły się główne uroczystości święta Matki Bożej Częstochowskiej. - Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej jest ranione bardzo mocno przez tych, którzy Boga się nie boją i na różne sposoby niszczą to co święte - powiedział na Jasnej Górze generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski.

Witając dziś na Jasnej Górze pielgrzymów, generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski nawiązał do ślubów, złożonych na Jasnej Górze 26 sierpnia 1956 r. pod przewodnictwem ówczesnego prymasa, kard. Stefana Wyszyńskiego. Wierni potwierdzali treść ślubów słowami „Królowo Polski, przyrzekamy”.

- To słowo "przyrzekamy" wypowiadane było już tyle razy, wyznaczając szlak wiary - i pomimo naszej słabości oraz niewierności zawsze prowadziło do odnowy. Wierzymy, że tak będzie również dzisiaj, kiedy to nie tylko tu, na Jasnej Górze, ale w każdej wspólnocie parafialnej, powiemy: "przyrzekamy". To "przyrzekamy" wypowiadamy jako naród i wypowiada każdy z nas z osobna – mówił w poniedziałek o. Chrapkowski.

Generał zakonu paulinów przekazał, że dziś oblicze Matki Bożej Częstochowskiej jest ranione - naszym grzechem, opowiadaniem się za tym, co łatwe i głośne.

- Ranione jest także tak bardzo mocno przez tych, którzy Boga się nie boją i na różne sposoby niszczą to co święte – mówił o. Chrapkowski.

 

W poniedziałkowych uroczystościach święta Matki Bożej Częstochowski biorą udział m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Światosław Szewczuk, a także metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

 

 

Czytaj także:

Abp Jędraszewski z kolejnym ważnym przesłaniem. To otworzy Ci oczy!

Premier Morawiecki: nie widzę żadnego problemu w kwestii rozdziału państwa od Kościoła w Polsce

Źródło: media, twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze