Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura postawiła zarzuty szefom OLT Express!

MAD 8:56 8 lipca 2017
Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Prokuratura Regionalna w Łodzi przedstawiła zarzuty dwóm byłym członkom zarządu OLT Express Regional – prezesowi Jackowi Ł. oraz Andrzejowi D. Obaj, zdaniem prokuratury, dokonali przestępstwa udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia wierzycieli.

Postawienie zarzutów szefostwu OLT Express Regional ma związek ze śledztwem, które od lipca 2016 r. toczy się w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi i dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki Amber Gold i spółek lotniczych finansowanych przez Amber Gold, w tym OLT Express Poland i OLT Express Regional. Śledczy sprawdzają również powiązania założyciela Amber Gold. Marcina P. i jego żony, Katarzyny P.

W ostatnich dniach Andrzejowi D., członkowi zarządu OLT Express Regional i Jackowi Ł., prezesowi zarządu tej spółki prokuratura postawiła zarzuty z art. 300 kodeksu karnego, dotyczące przestępstwa udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia wielu wierzycieli. Jacek Ł. w porozumieniu z Andrzejem D. miał usunąć część majątku spółki OLT Express Regional w wysokości prawie 93 tys. złotych, poprzez przelanie ich na rachunek spółki OLT Express Poland. Takim działaniem podejrzany wyrządził szkodę wielu wierzycielom spółki. Doszło do tego w dnia 27 lipca 2012 r., dzień po złożeniu wniosku o ogłoszeniu upadłości spółki.

Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych.

 

Źródło: pk.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze