Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura Krajowa w sprawie mecenasa Giertycha: "To nieudolna próba wywarcia nacisku na prokuratora"

JD 17:14 19 listopada 2020
pexels.com/Matthias Zomer
Prokuratura Krajowa komentuje pozew przeciw Jackowi Motawskiemu skierowany przez Romana Giertycha. Jacek Motawski jest szefem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. W oświadczeniu Prokuratury Krajowej padły słowa o “ nieudolnej próbie wywarcia nacisku na prokuratora i wprowadzania opinii publicznej w błąd”

W środę mecenas Giertych zamieścił post na Twitterze:

„Do Sądu Okręgowego w Warszawie skierowałem pozew przeciwko p. J. Motawskiemu szefowi Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Miał czelność na konferencji prasowej przesądzać już o mojej winie (a to zadanie sądu) i zarzucać mi łamanie etyki adwokackiej (a to zadanie samorządu adw.)”

W odpowiedzi Prokuratura Krajowa opublikowała w czwartek oświadczenie, w którym odniosła się do słów mecenasa Giertycha

Fragment oświadczenia:

„»Pozew« przeciwko Prokuratorowi Regionalnemu w Poznaniu, którego złożenie zapowiedział w mediach 18 listopada 2020 r. podejrzany Roman G., nie ma podstaw prawnych i w opinii Prokuratury Krajowej jest nieudolną próbą wywarcia nacisku na prokuratora i usiłowaniem wprowadzenia w błąd opinii publicznej .”

W oświadczeniu Porkuratura krajowa twierdzi, że:

„wszystkie działania prokuratury w sprawie, w której podejrzany Roman G. usłyszał zarzuty, są legalne i wynikają z gromadzonych materiałów dowodowych. Postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane, pojawiają się nowe okoliczności i dowody potwierdzające zasadność zarzutów przedstawionych podejrzanym oraz wskazujące na możliwość ich rozszerzenia o kolejne przestępstwa”.Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze