Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura informuje: Wezwanie dla Tuska zostało wysłane 1 marca

EmaPob 14:25 13 marca 2017
Telewizja Republika
Czynności związane z przesłuchaniem Donalda Tuska zostały zaplanowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem - poinformowała prokuratura. Wezwanie do stawiennictwa się na przesłuchanie w charakterze świadka zostało mu wysłane 1 marca. Potwierdziły się zatem poranne doniesienia portalu niezalezna.pl.

Przypomnijmy, że  portal niezalezna.pl ustalił, że Donald Tusk dostał wezwanie na przesłuchanie, w charakterze świadka w śledztwie przeciwko byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB. Informację tę potwierdził rzecznik prokuratury. Tusk odebrał wezwanie do prokuratury.

Rzecznik Rady Europejskiej poinformował jednak, że "ze względu na obowiązki Donald Tusk nie będzie mógł pojawić się w środę w Polsce by zeznawać jako świadek". Rzecznik dodał, że były premier będzie musiał wtedy zdać raport Parlamentowi Europejskiemu z ostatniej sesji Rady Europejskiej.

W śledztwie postawiono już zarzuty byłym szefom SWK – Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi.

Oto treść oświadczenia prokuratury: 

Wezwanie na przesłuchanie byłego Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska

Data ostatniej aktualizacji: 2017-03-13

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, że wezwanie do stawiennictwa dla pana Donalda Tuska w charakterze świadka zostało wysłane mu 1 marca 2017 r. Czynności z jego udziałem były więc zaplanowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Przedmiotem śledztwa, w toku którego pan Donald Tusk ma być przesłuchany w charakterze świadka, jest przekroczenie uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody Prezesa Rady Ministrów tj. przestępstwo z art. 231 § 1 kk. Zarzuty postawione podejrzanym w toku postępowania dotyczą zdarzeń z lat 2010 –2013.

W przypadku niestawiennictwa pana Donalda Tuska w powyższym terminie, z uwagi na konieczność przeprowadzenia dowodu z jego zeznań, wyznaczony zostanie kolejny termin przesłuchania.

 

                                                                                       prok. Michał Dziekański

                                                                                       Rzecznik Prasowy

                                                                                       Prokuratury Okręgowej

                                                                                       w Warszawie

Źródło: niezalezna.pl, warszawa.po.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze