Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura: ABW zatrzymała b. członków spółki Skarbu Państwa odpowiedzialnej za wdrożenie produkcji grafenu

AKŁ 19:31 17 lipca 2020
Agencja Bezpieczeństwa WewnętrznegoPAP
Zatrzymano pięć osób - byłych członków zarządu spółki działającej w branży nanotechnologii, której udziałowcami były spółki Skarbu Państwa. Podejrzanym, jako osobom odpowiedzialnym za prowadzenie spraw majątkowych spółki, zarzucono popełnienie w okresie od 2013 do 2016 r. szeregu przestępstw związanych z zawieraniem niekorzystnych i sprzecznych z interesem spółki umów.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pięć osób. To byli członkowie spółki Skarbu Państwa odpowiedzialnej za wdrożenie produkcji grafenu – poinformowała w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Spółka nie zrealizowała zamierzonego celu - dodała.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała w piątek, że w śledztwie nadzorowanym przez Wydział do spraw Wojskowych Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pięć osób – byłych członków zarządu spółki działającej w branży nanotechnologii, której udziałowcami były spółki Skarbu Państwa.

Jak podała Mirosława Chyr, przedmiotem działalności spółki było doprowadzenie do skomercjalizowania wyników prac badawczych i naukowych związanych z produkcją i wykorzystaniem grafenu.

- Prace te były realizowane przez państwowy instytut badawczy i w ramach ścisłej współpracy z tym instytutem miało dojść do opracowania technologii umożliwiających wdrożenie produkcji grafenu na skalę przemysłową. Spółka nie zrealizowała zamierzonego celu – poinformowała Chyr.

Dodała, że podejrzanym, jako osobom odpowiedzialnym za prowadzenie spraw majątkowych spółki, zarzucono popełnienie w okresie od 2013 do 2016 r. szeregu przestępstw związanych z zawieraniem niekorzystnych i sprzecznych z interesem spółki umów. - Na skutek zawartych umów spółce wyrządzono szkodę w łącznej wysokości sięgającej 2 miliony złotych – wyjaśniła Chyr.

Zaznaczyła także, że zatrzymania miały miejsce na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego.

- Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali adresy zamieszkania zatrzymanych, siedzib podmiotów gospodarczych. W wyniku tych czynności zabezpieczono sprzęt i obszerną dokumentację – podała Chyr.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktów oraz poręczeń majątkowych.

- W postępowaniu prowadzone są czynności dowodowe dotyczące działalności spółki. Nie można wykluczyć, że ostateczna wartość strat poniesionych przez objętą postępowaniem spółkę sięgać będzie kilkudziesięciu milionów złotych – podkreśliła Chyr.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: grafen, ABW


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze