Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Projekt rozszerzający 500+ na pierwsze dziecko przyjęty przez rząd

AS 12:06 16 kwietnia 2019
Twitter KPRM
Rząd zdecydował o rozszerzeniu od 1 lipca 2019 r. programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze lub jedyne dziecko do 18. roku życia – bez kryterium dochodowego.

– Rząd zdecydował o rozszerzeniu od 1 lipca 2019 r. programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze lub jedyne dziecko do 18. roku życia – bez kryterium dochodowego. To jeden z projektów wchodzących w skład tzw. „Nowej piątki” PiS. Od 1 kwietnia 2016 r. realizowany jest program, na podstawie którego na drugie i każde kolejne dziecko do 18. roku życia wypłacane jest 500 zł miesięcznie – niezależnie od dochodów rodziny (a na dziecko pierwsze lub jedyne świadczenie przysługuje po spełnieniu kryterium dochodowego) – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

– Dzisiaj to, że w ramach tego budżetu, najprawdopodobniej – to się okaże przed końcem roku – bez konieczności nowelizacji, będziemy w stanie sfinansować również ten program i jednocześnie dokonać pewnego prorozwojowego przesunięcia akcentów, jest rzeczą bardzo pozytywną dla rozwoju w tym krótkim okresie, w średniej perspektywie i w długich trendach czasowych. To rzecz, która mnie również jako kiedyś ekonomistę i działacza gospodarczego napawa ogromnym optymizmem. Wiem, że rozwój gospodarczy Polski dzięki temu programowi będzie lepszy niż byłby bez niego – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze