Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Projekt "Zwiastun": Polska Fundacja Narodowa promuje polską historię wśród żołnierzy NATO

A.N. 7:00 1 sierpnia 2020
Celem projektu jest propagowanie wiedzy o historii Polski XX wieku wśród żołnierzy NATO rezydujących w Bemowie Piskim.PFN
Polska Fundacja Narodowa z własnej inicjatywy wprowadziła w 2017 roku w życie projekt „Zwiastun”. W jego ramach PFN promuje wizerunek Rzeczypospolitej Polskiej wśród żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce. W tym roku wizycie żołnierzy NATO będą towarzyszyć dwa ważne, wydarzenia.

Celem projektu jest skierowanie do sił NATO rezydujących w Bemowie Piskim długofalowego programu edukacyjnego, którego głównym przekazem jest przedstawienie żołnierzom amerykańskim, angielskim, chorwackim i rumuńskim historii Polski XX wieku, oraz promocji kultury i dziedzictwa narodowego. Polska Fundacja Narodowa wspiera działania i postawy patriotyczne, budując pozytywny przekaz o Polsce wśród żołnierzy NATO. Naszym założeniem jest, aby byli oni w przyszłości ambasadorami Polski w swoich krajach.

Podczas trwającego od 4 lat projektu, Fundacja gościła ponad 2000 żołnierzy. Wspólnie zwiedziliśmy Warszawę, Kraków, Trójmiasto i Wrocław. Podczas odwiedzania kluczowych miejsc związanych z Polską (Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Izba Pamięci Generała Kuklińskiego w Warszawie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej i ORP Błyskawica w Gdyni, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Podziemne Miasto Osówka - największa rozbudowana kwatera Hitlera, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu) przybliżamy dzieje Polski. Goście z NATO dwukrotnie brali udział w Biegu Niepodległości w koszulkach z logo Polskiej Fundacji Narodowej.

W tym roku wizycie żołnierzy NATO będą towarzyszyć dwa ważne, historyczne wydarzenia: setna rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku i 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Amerykanie, Brytyjczycy, Chorwaci i Rumuni wspólnie z przedstawicielami PFN odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego. Będziemy obecni także w Radzyminie i Ossowie, gdzie miały miejsce walki Polaków z Bolszewikami w 1920 roku. Podczas ich wizyty odwiedzimy w Kiełpinie pomnik poświęcony pamięci amerykańskich lotników, którzy zginęli podczas operacji zrzutu broni i amunicji dla Powstańców Warszawski 18.09.1944 r. W ostatnim dniu pobytu gości w Warszawie odbędzie się projekcja filmu „Poland: the Royal Tour” – to seria wyjątkowych dokumentów o historii, kulturze i przyrodzie naszego kraju. Produkcję zrealizował Peter Greenberg wraz z PFN. Gospodarzem filmu jest Premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE: Polska Fundacja Narodowa wspiera walkę z COVID-19

Źródło: PFN/TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze