Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Program Trzaskowskiego jest sprzeczny z prawem? "Ogranicza wolności obywatelskie"

pmb 19:50 15 maja 2018
Rafał TrzaskowskiFlickr/Platforma Obywatelska RP
Ordo Iuris podało informację jakoby to program Rafała Trzaskowskiego był sprzeczny z prawem i jawnie ograniczał wolności obywatelskie zagwarantowanie przez Konstytucję. Przykłady? Ordo Iuris podaje "tabletki »dzień po«, seksedukację i stygmatyzację lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia".

"Wśród obietnic Rafała Trzaskowskiego znalazło się m.in. ułatwienie dostępu do tabletek wczesnoporonnych, które polityk nazywa »antykoncepcją awaryjną«. W wybranych i finansowanych przez miasto przychodniach i szpitalach dyżurować ma ginekolog, którego głównym zadaniem ma być przepisywanie tabletek wczesnoporonnych – to jedna z propozycji kandydata Platformy Obywatelskiej dla mieszkańców Warszawy" – czytamy na stronie Ordo Iuris.

– Propozycje Rafała Trzaskowskiego wprost uderzają w gwarantowane konstytucyjnie wolności obywatelskie, bowiem jego działania mają na celu również ograniczenie swobody korzystania z klauzuli sumienia. Ta zaś, jak już wielokrotnie podkreślał Instytut Ordo Iuris, jest gwarantowana konstytucyjnie nie tylko lekarzom, lecz także farmaceutom. Prawo do sprzeciwu sumienia jest prawem człowieka – powiedział dr Marcin Olszówka, ekspert Ordo Iuris.

Całość komentarza W TYM MIEJSCU.

Źródło: Ordo Iuris

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze