Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Program budowy boisk. Premier: chcemy żeby dzieci cieszyły się grą w piłkę nożną

AS 17:15 22 lipca 2019
premier.gov.pl
Szef rządu oraz minister Łukasz Schreiber wzięli udział w spotkaniu z Jakubem Błaszczykowskim, podczas którego ogłoszono dofinansowanie budowy boiska w Truskolasach – rodzinnej miejscowości piłkarza.

Mateusz Morawiecki podkreślił wagę systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w Polsce. Chcemy wprowadzić kreatywne rozwiązania, które będą polegały nie tylko na kopiowaniu najlepszych rozwiązań, ale też będą naszym nowatorskim podejściem do futbolu – zaznaczył.

 Dzięki takim projektom rząd dba o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, a także stawia na profesjonalną infrastrukturę sportową. W różnych polskich gminach i powiatach chcemy szerzej rozwinąć ten program sportowy – zadeklarował szef rządu.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, wszystko po to, żeby dzieci cieszyły się grą w piłkę nożną, a Polacy cieszyli się z naszych zwycięstw.

Jakub Błaszczykowski od wielu lat starał się o możliwość budowy w Truskolasach boiska z prawdziwego zdarzenia. W tym roku inicjatywa została wsparta przez rząd.

Inwestycja zakłada budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną. Jej koszt to ok. 1,8 – 2 mln zł. Dofinansowanie z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów będzie wynosić 1 mln zł.

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze