Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Profesor Krasnodębski: prezydent Andrzej Duda jest gwarantem dobrze prowadzonej polityki międzynarodowej

KW 13:36 25 czerwca 2020
Telewizja Republika
– Andrzej Duda kontynuuje dobrze prowadzoną politykę zagraniczną rozpoczętą przez Lecha Kaczyńskiego – powiedział profesor Zdzisław Krasnodębski, europoseł. Jego zdaniem spotkanie prezydenta Polski było bardzo ważne.

Wczoraj odbyło się spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Andrzej Duda był pierwszym politykiem, który gościł w Białym Domu od czasu lockdownu. Podczas rozmów dużą wagę poświęcono przyszłej współpracy obu krajów na płaszczyźnie militarnej, naukowej oraz energetycznej. Spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa skomentował dla portalu TV Republika  profesor Zdzisław Krasnodębski.

– Wizyta Andrzeja Dudy pokazała jak ważnym partnerem jesteśmy dla USA. Podpisanie deklaracji współpracy tym bardziej to podkreśla. Dzięki dobrej polityce obecnego prezydenta mamy ciągłą poprawę stosunków z Białym Domem. Skutkuje to zacienieniem prowadzenia interesów na poziomie militarnym, politycznym oraz energetycznym. Teraz dodatkową kwestią jest to, że udało się osiągnąć porozumienie na płaszczyźnie naukowej. Ma to wielki wpływ na to, co się dzieje obecnie na świecie. Z powodu pandemii koronawirusa trwają prace nad szczepionką i najbliżej tego są Amerykanie. Dzięki umowie z nimi będziemy mogli szybko uzyskać od nich zamówiony towar, jaki będą szczepionki dla naszych obywateli — zaznaczył prof. Krasnodębski.

Polityk jest zdania, że ciągłość dobrych relacji z USA może zapewnić reelekcja Andrzeja Dudy. Wybór innego kandydata na ten urząd mógłby zaszkodzić tak dobrze funkcjonującym polsko-amerykńskim stosunkom.

– Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy pozwoliłaby Polsce na kontynuowanie polityki w oparciu na współpracę z USA. Inni kandydaci chętniej patrzą w inne kierunki, często wschodni lub na wybrane stolice Europy Zachodniej. Dlatego, aby kontynuować dobrze prowadzoną politykę międzynarodową potrzeba reelekcji pana prezydenta Andrzeja Dudy, który ją gwarantuje  podsumował.

Źródło: portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze