Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PROFANACJA! Ktoś rozsypał hostie na posadzce w kościele

M.N. 21:06 22 stycznia 2020
pixabay.com
W kościele św. Franciszka z Asyżu w Bangalore, stolicy stanu Karnataka w południowo-zachodnich Indiach, doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu.

Sprawcy tego czynu nie ukradli nic z kościoła. Przypuszcza się, że chodziło im o zniszczenie świątyni i jej profanację. Abp Machado wezwał wszystkich wiernych do zadośćuczynienia i najbliższy piątek wyznaczył w archidiecezji dniem szczególnej adoracji, uwielbienia i przepraszania Jezusa eucharystycznego za popełniony czyn.

– Proszę wszystkich proboszczów i kapelanów, aby przez cały dzień w kościołach był wystawiony Najświętszy Sakrament, aby wszyscy wierni mogli się przed Nim pomodlić – zaapelował hierarcha. Zachęcił także do „modlitwy w intencji sprawców tego haniebnego czynu, który obraża uczucia religijne wszystkich katolików”.

Jedna z organizacji indyjskich zajmujących się obroną praw chrześcijan – United Christian Forum Human Rights (UCFHR) poinformowała, że do 19 stycznia doszło już do 17 przypadków przemocy wobec chrześcijan. M.in. aresztowano jednego pastora, doszło do kilku aktów przemocy fizycznej oraz w kilku przypadkach zabroniono chrześcijanom spełniania funkcji religijnych.

Źródło: KAI, IAR, tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze