Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Zybertowicz: warto zaufać Andrzejowi Dudzie

A.N. 21:34 18 czerwca 2020
TV Republika
– Jeśli ważna jest dla nas gra o to, żeby Polska istniała na świecie, jako Polska, niezależny podmiot, a nie jako wykonawca polityki brukselskiej czy berlińskiej, jeśli zakładamy, że mamy w sobie jako wspólnota pewną unikalność, która może wywrzeć pozytywny wpływ na bieg spraw europejskich, to warto zaufać Andrzejowi Dudzie - mówił prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca Andrzeja Dudy w programie "Szkiełko i oko" w Polskim Radiu 24.

W środę Biały Dom potwierdził, że 24 czerwca w Waszyngtonie dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem. Andrzej Duda poinformował, że głównym tematem rozmów będzie obronność, współpraca militarna i handlowa, energetyka oraz relokacja migrantów.

Prof. Andrzej Zybertowicz, który był gościem red. Doroty Kani w programie "Szkiełko i oko" na antenie Polskiego Radia 24, wskazywał, że wizyta Andrzeja dudy w Waszyngtonie ma "wielowymiarowe znaczenie."

Sam fakt, że będzie pierwszym przywódcą, który od początku pandemii jest zaproszony do Waszyngtonu, pokazuje rolę Polski na arenie międzynarodowej - mówił prof. Zybertowicz.

Polska ma dobre relacje z najpotężniejszym państwem świata, relacje konkretne, nie symboliczne. To również komunikat dla innych krajów, także europejskich, że jesteśmy w politycznej grze - podkreślił socjolog.

 

Źródło: PR 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze