Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Witakowski: Państwo niemieckie dokonało ludobójstwa na mieszkańcach Woli

M.N. 22:00 18 lipca 2019
Telewizja Republika
Dzisiejszy odcinek programu „Otwartym tekstem” był poświęcony rzezi Woli, jednej z największych zbrodni armii niemieckiej, która nigdy nie doczekała się sądu, a jej sprawcy pozostają bezkarni. Gościem red. Ewy Stankiewicz na antenie Telewizji Republika był prof. Piotr Witakowski, pomysłodawca i współorganizator konferencji „Osądzić rzeź Woli”.

– My musimy pokazać czym była niemiecka okupacja na terenie Polski, bo to jest nie do wyobrażenia dla tych osób, które przechodziły tę okupację na terenach takich państwa, jak Holandia czy Dania – mówił prof. Witakowski w poprzednim odcinku. 

– To co działo się w Polsce podczas okupacji jest nie do wyobrażenia dla osób, które przeżyły okupację we Francji czy w Belgii. W Polsce to był mord na każdym kroku za nawet najmniejszą pomoc dla Żydów, ale to nie tylko o to chodziło – dodał.

Tutaj czytaj więcej: Prof. Witakowski: musimy pokazać całemu światu czym była niemiecka okupacja na terenie Polski! 

 

– Nikt spośród morderców ni był samodzielny. Oni wykazywali rozkazy. To był mord instytucjonalny państwa niemieckiego na polskich obywatelach. Państwo niemieckie dokonało ludobójstwa na mieszkańcach Woli – mówił dzisiaj prof. Witakowski.

Podkreślił, że ludobójstwo nie ulega przedawnieniu. – Ta zbrodnia na Woli obarcza następców III Rzeszy, czyli państwo niemieckie – dodał.

Konferencja „Osądzić rzeź Woli”

– Chcemy pokazać czym była niemiecka okupacja na terenie Polski poprzez ukazanie rzezi Woli – nadmienił prof. Witakowskim. 

Dodał, że chce, aby konferencja była transmitowana na żywo w internecie i przez jak największą liczbę mediów. 

– Drugim celem jest osąd! Chcemy, aby ta konferencja doprowadziła do osądzenia sprawców, bo niektórzy jeszcze żyją – nadmienił. 

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEGO PROGRAMU:

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze