Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Legutko: Timmermans zachowuje się jak konstytucyjno-prawny chuligan

MAD 22:07 26 lipca 2017
Telewizja Republika
- Timmermans zachowuje się i mówi jak przełożony polskich instytucji i polskiego państwa, jak dyktator, który mówi „macie zrobić to”, „tego wam absolutnie zrobić nie wolno”. Mówi, że nie wolno nam przenieść sędziów w stan spoczynku. A skąd on to wie? Akurat konstytucja polska przewiduje coś takiego. Czy to się odnosi do tej sytuacji czy innej - to już skomplikowana materia prawna. Tymczasem Timmermans przychodzi i mówi: „Nie, taka jest wykładnia polskiej konstytucji, tego wam robić nie wolno”. Ręce opadają. To jest breżniewizm - powiedział w Telewizji Republika prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Breżniewizm Timmermansa

Prof. Ryszard Legutko odniósł się do dzisiejszej konferencji wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa, który powiedział, że "daje polskiemu rządowi miesiąc na "wyjaśnienie i rozwiązanie problemów" dotyczących reformy sądownictwa.

Komisja Europejska znów ingeruje w sprawy Polski! "Dajemy Polsce miesiąc"

- Timmermans zachowuje się i mówi jak przełożony polskich instytucji i polskiego państwa, jak dyktator, który mówi „macie zrobić to”, „tego wam absolutnie zrobić nie wolno”. Mówi, że nie wolno nam przenieść sędziów w stan spoczynku. A skąd on to wie? Akurat konstytucja polska przewiduje coś takiego. Czy to się odnosi do tej sytuacji czy innej - to już skomplikowana materia prawna. Tymczasem Timmermans przychodzi i mówi: „Nie, taka jest wykładnia polskiej konstytucji, tego wam robić nie wolno”. Ręce opadają. To jest breżniewizm - stwierdził europoseł.

- Paradoks polega na tym, że cała ta sprawa od samego początku dotyczy praworządności, rządów prawa, natomiast procedura, w oparciu o którą wszczęto postępowanie wobec Polski, jest mocno wątpliwa, jeśli nie całkowicie bezprawna, a to, jak się zachowuję Timmermans, nie ma nic z praworządnością wspólnego. On zachowuje się jak konstytucyjno-prawny chuligan - dodał prof. Legutko.

"Proces legislacyjny w Polsce ma swój rytm"

Pytany, czy możliwy jest z Komisją Europejską dialog, rozmówca TV Republika odpowiedział: - Timmermans nie dialoguje, Komisja Europejska w ogóle nie dialoguje. Ja doskonale pamiętam sprawę Trybunału Konstytucyjnego - były repliki, bardzo konkretne odpowiedzi, a Komisja wrzucała je do kosza. Teraz trzeba będzie odpowiedzieć, ale proces legislacyjny w Polsce ma swój rytm, wymaga to określonego czasu i nie będziemy się wygłupiać, by nagle zbierać się i realizować słowo w słowo to, co mówił na konferencji Timmermans. Komisarz Timmermans, jak powiedział mój kolega z europarlamentu, prof. Zdzisław Krasnodębski, nie jest uwzględniony w Polskiej konstytucji, więc trudno się tym przejmować.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze