Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Krysiak tłumaczy, jakie będą konsekwencje gospodarcze spowodowane epidemią koronawiursa!

M.N. 18:05 26 marca 2020
Telewizja Republika
Polska ma jeszcze duży wentyl bezpieczeństwa – najważniejsze, aby pewne kroki podejmować sprawnie - powiedział na antenie Telewizji Republika w nowym programie „Nie daj się epidemii” prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości krajów. Najtrudniejsza sytuacja panuje we Włoszech, gdzie zgonów obecnie jest więcej niż w Chinach, gdzie rozpoczęła się epidemia.

Walka z epidemią wiąże się z ogromnymi kosztami dla poszczególnych państw. 

Przypomnijmy, że rząd polski proponuje projekt tzw. tarczy antykryzysowej, który jest obecnie procedowany w Sejmie. Jakie będą konsekwencje gospodarcze spowodowane epidemią koronawiursa? – na to pytanie odpowiada nam prof.  Zbigniew Krysiak. 

Myślę, że jeśli ta epidemia będzie się rozwijać w tak dynamiczny sposób, to będą potrzebne kolejne środki. Na tym etapie te kwoty nie są przerażające, ponieważ trzeba brać pod uwagę, że kryzysy gospodarcze w przeszłości kosztowały nawet do 25% PKB. Jeśli chodzi o Polskę sytuacja jest dość komfortowa – mówił nam prof. Krysiak. 

Polska ma jeszcze duży wentyl bezpieczeństwa – najważniejsze, aby pewne kroki podejmować sprawnie – podkreślił.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze