Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Krysiak: Polska w ciągu ostatnich 4 lat dokonała wielkiego postępu

K.B., M.N. 20:52 7 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego w programie „Dziennikarski poker” był prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. Telewizja Republika gościła prof. Krysiaka w specjalnym studio podczas Kongresu 590, który odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa.

Kongres 590 w Jasionce koło Rzeszowa to kluczowe wydarzenie ekonomiczne w kraju. Eksperci, pod patronatem prezydenta i premiera, dyskutują o wyzwaniach, które stoją przed Polską. 

W którą stronę powinna podążać polska gospodarka? Jak dbać o środowisko w zgodzie z rozwojem biznesu? O tym między innymi rozmawiają uczestnicy i goście Kongresu 590.

 

W specjalnym studio Telewizji Republika podczas Kongresu gościem red. Stankowskiego w dzisiejszym „Dziennikarskim pokerze” był prof. Zbigniew Krysiak. 

– Polska w ciągu ostatnich 4 latach dokonała wielkiego postępu jeśli chodzi o różne obszary gospodarki. Te wypowiedzi, w których mówi sie o budowaniu pewnego nowego systemu społeczno- ekonomicznego o nazwie "solidaryzmu społecznego", to jest dobra synteza tego, co już się przez ostatnie 4 lata dokonywało i dalej dokonuje. Można powiedzieć, że Polska, polski rząd i partia rządząca ma istotny wkład w stworzenie czegoś, co ma bardzo konkretne efekty, czyli ten solidaryzm gospodarczy prowadzi do wyrównywania szans i możliwości- powiedział prof. Krysiak.

– Logika wychodziła ze strategii odpowiedzialnego rozwoju. W ekonomii wiemy, że w centralnym miejscu wszystkich instytucji jest podmiot jakim jest gospodarstwo domowe albo rodzina. Przez wiele ostatnich dekad można by powiedzieć,  że zapomniano nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach Europy i na świecie, o tym podstawowym modelu ekonomicznych. Partia rządząca pokazała, że można robić inaczej- dodał prezes Instytutu Myśli Schumana.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze