Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Krasnodębski: Musimy przypominać naszą historię bo niektórzy chcą ją zapomnieć albo zafałszować

AS 21:39 7 czerwca 2019
Telewizja Republika
– Jak się mówi o zbrodniach II wojny światowej popełnianych przez Niemców, używa się określenia politycznego, mówi się naziści. Na szczęście ostatnie żądania greckie dotyczące reparacji trochę przywracają właściwe proporcje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
– Musimy przypominać naszą historię bo niektórzy chcą ją zapomnieć albo zafałszować. Niektórzy chcą się podzielić swoimi kompleksami winy – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski. 

–  Niektórzy chcą się podzielić swoimi kompleksami winy. Tego rodzaju upamiętnienie było bardzo wyjątkowe, w obecności królowej, ale też prezydenta Donalda Trumpa. Ono przypominało kto był aliantem, kto był po jakiej stronie  - mówił europoseł. 

– Ciekawe jest jak się definiuje ten podmiot zbiorowy, któremu przypisujemy czyny niegodne - stwierdził polityk. 

– Jak się mówi o zbrodniach II wojny światowej popełnianych przez Niemców, używa się określenia politycznego, mówi się naziści. Na szczęście ostatnie żądania greckie dotyczące reparacji trochę przywracają właściwe proporcje - zauważył prof. Krasnodębski. 

– Zwrócone pod właściwym adresem, czyli w stosunku do Berlina, być może sprawią, że Niemcy muszą się czuć nadal odpowiedzialni za to, co robili ich przodkowie  - dodał. 

– Ciągle jest tak, że oni ze swojej historii powinni wyciągnąć jeden wniosek: że nie powinno być miejsca na mocarstwowe ambicje Niemiec w Europie. Natomiast z tej przeszłości wyciągają wnioski legitymizujące te ambicje - - podkreślił europoseł PiS. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze