Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Kik nie ma wątpliwości. "To ogromny sukces rządu"

pmb 18:18 14 czerwca 2019
Fot. Telewizja Republika
Na pewno jest to ogromny sukces rządu. To konsekwentne osiągnięcie celów, jakie sobie ten rząd wyznaczył – powiedział prof. Kazimierz Kik (politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), który był gościem red. Marcina Bąka w programie "Wolne głosy" w Telewizji Republika.

– Na pewno jest to ogromny sukces rządu. To konsekwentne osiągnięcie celów, jakie sobie ten rząd wyznaczył. To duże osiągnięcie – podkreślił prof. Kik. – Czy jest to korzystne dla Polski? Na pewno nie byłoby wskazane, aby jakikolwiek konflikt rozpoczął się w Polsce. Obowiązkiem rządzących jest przede wszystkim ochrona obywateli – mówił. – Jest ogromna dyskusja na ten temat w Polsce. Nie widzę zagrożenia ze strony Rosji.

– Trzeba się zastanowić nad tym, co trzeba zrobić, żeby Polska nigdy nie była pierwszym terytorium na którym mogłaby się rozpocząć wojna – podkreślał politolog. Następnie profesor odniósł się do historii. – Nie powinniśmy sami byli wchodzić do zawiązanego przez Stalina worka. Zamysł Stalina polegał na tym, żeby Polska nigdy nie mogła oderwać się od Rosji.

– Polska jest dla Niemiec niezwykle istotna pod względem gospodarczym. Dzisiaj wiele zależy od gospodarki. Potencjał ekonomiczny, konkurencyjność gospodarki oraz budowanie kapitału – te trzy filary decydują o pozycji i sile państwa – zaznaczył profesor z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zobacz także: Jasne stanowisko prezydenta! "Obecność wojsk USA w Polsce będzie mieć charakter trwały"

Czytaj więcej: Tarczyński: Andrzej Duda mówił o Żołnierzach Wyklętych w Białym Domu. Duma!

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze